O szkole

Gotelp to wieś położona w województwie pomorskim, powiecie chojnickim, gminie Czersk.

Oddalona jest od miasta gminnego, Czerska. o około 8 km. Liczy około 200 mieszkańców. Gotelp jest miejscowością bezładnie rozrzuconą, nie tworzy zwartego skupiska. Największe zagęszczenie rozpościera się wzdłuż głównej drogi prowadzącej z Odrów do Czerska. Przy tej drodze mieszczą się sklepy, poczta, dwa przystanki autobusowe oraz szkoła.
Bogactwem wsi są łąki, stanowiące pastwiska. Niegdyś bogactwem były obfite złoża torfu, które nie są jeszcze do dziś wyczerpane.
Drugim bogactwem Gotelpia są lasy. Rozciągają się one szerokim pasmem do wsi Odry, Wieck, Zawada. Dostarczają głównie drewna opałowego oraz bogatego runa leśnego.
Wieś nie posiada zabytków, nie ma w niej kościoła. Miejscem spacerów i odpoczynku jest okolica rzeki Niechwaszcz, która wpada do czarnowodzkiej Wdy.

Szkoła znajdująca się we wsi Gotelp jest niewielka. Uczęszczają do niej dzieci z pobliskich wsi: Nowe Prusy, Pustki, Przyjaźnia, Nowa Juńcza, Stara Juńcza, Odry i Gotelp. Uczy się w niej 82 uczniów (rok 2017). Nauka w szkole jest jednozmianowa.
Budynek szkoły składa się z dwóch części:

• starsza część powstała w 1887 roku
  • nowsza została dobudowana w 1965 roku.

Budynki szkolne leżą przy głównej drodze z Odrów do Czerska, stoją na wzniesieniu, otoczone zielenią, parkanem oraz boiskiem szkolnym.
Wejście główne prowadzi do nowszej części budynku. Mieszczą się tam: sekretariat, gabinet dyrektora , pokój nauczycielski, hol, świetlica, 3 sale lekcyjne oraz mini sala gimnastyczna.
W starszej części znajdują się:

• na parterze - 2 sale lekcyjne, oddział przedszkolny, biblioteka szkolna,
  • na piętrze - gabinet logopedyczny, pracownia komputerowa, 1 sala lekcyjna, stołówka i kuchnia.