Utworzono dnia 19.09.2022

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Nasza szkoła w ramach programu otrzymała 30 000 zł. Dzięki tym pieniądzom wzbogaciła się w nowoczesne pomoce dydaktyczne:

•  Mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami
  •  Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, obiektywy do aparatów, oświetlenie, mikrofon, mikroport, statyw, gimbal, etc.)
  •  Drukarka 3D z akcesoriami
  • Stacja lutownicza (do mikrokontrolerów)
  • Roboty LEGO Spike
  • Roboty Photon wraz z akcesoriami

Od września 2022 roku systematycznie na naszej stronie internetowej cebook będą zamieszczane relacje ukazujące, w jaki sposób wykorzystywany jest sprzęt i wyposażenie pozyskanie dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony. Będzie się działo!