Festyn Rodzinny

Utworzono dnia 06.06.2017

Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Gotelpiu

W sobotę, 03.06.2017 roku na boisku przy Szkole Podstawowej w Gotelpiu odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie Mieszkańców Sołectwa Gotelp: „Wszyscy Razem”, Szkoła Podstawowa w Gotelpiu, sołtys i rada sołecka, oraz OSP Gotelp. Rodzinne świętowanie zaczęło się już od godziny 10:00, kiedy na dworze była jeszcze niezbyt wysoka temperatura, jednak z upływem czasu było coraz cieplej. Pojawiło się słońce, bezchmurne niebo i  gorące serduszka dzieci. Każde z nich, podczas festynu, mogło uczestniczyć w przygotowanych konkursach oraz zdobyć punkty niezbędne do otrzymania nagrody i medalu. Tu najlepszą okazała się Martyna Górnowicz, tuż za nią uklasyfikowała się Ola Ossowska, a trzecie miejsce zajęła Natalia Pruska. Poza konkursami przygotowano jeszcze inne atrakcje dla uczestników imprezy. Można było pozjeżdżać w dmuchanym zamku lub postrzelać do tarczy z broni palnej. Najwięcej trafnych strzałów oddała Agnieszka Chabowska, drugi był Adrian Ziemann, a trzeci Błażej Fierek. Osoby te otrzymały nagrody od grupy: „Militaria”. Dla mniej zmilitaryzowanych były zabawy na trampolinie i przejażdżki wozem strażackim. Ponadto każdy, kto chciał, mógł zamienić się w motylka, kwiatek, czy też innego bajkowego stwora, a to za sprawą pań, które malowały twarze, a także przeróżne tatuaże za pomocą odpowiednich farb i kredek. Z wielkim zainteresowaniem uczestnicy festynu przyglądali się pokazowi gimnastyki artystycznej. Zadbano także, aby nikt nie był głodny. Częstowano grochówką prosto z kotła, grillowanymi kiełbaskami, lodami, cukierkami, no i oczywiście popcornem oraz watą cukrową. Na pewno każde dziecko w tym dniu czuło się najważniejsze i było zadowolone.

Organizatorzy kierują serdeczne słowa podziękowania sponsorom, bez których impreza ta by się nie odbyła. Dziękujemy pani Wiesławie Grzywacz,  państwu Ewie i Zbigniewowi Pastwa,  właścicielom sklepu:  „Wiktoria” – państwu Bożenie i Rafałowi Kiełpińskim, właścicielowi sklepu: „Land - Met” – panu Dariuszowi Landmesser, Gospodarstwu Rolnemu Annie i Michałowi Fierek, państwu Ewie i Leszkowi Wasiniewskim, państwu Barbarze i Piotrowi Brzezinskim, Firmie: „Skarbiec” z Czerska, Firmie: TRIL z Czerska, Firmie: „Stopol” z Malborka, Piekarni – Cukierni „Kropek” ze Zblewa, Firmie „ Wodnik” z Krojant.

Zdjęcia: Wiktoria Kiełpińska

Festyn Rodzinny