Mądre i radosne świętowanie.

Utworzono dnia 06.06.2017

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka  w Szkole Podstawowej w Gotelpiu przebiegały pod hasłem: „Zdrowo jem, lubię ruch. Zdrowy we mnie duch” . Dobra zabawa, śpiewy i pląsy zostały połączone z treściami profilaktycznymi. Uczniowie poznali zasady resuscytacji osób dorosłych, jak i dzieci. Podczas pokazu zwrócono uwagę na różnicę między akcją  przeprowadzaną u dorosłego, a dziecka.  Niezwykłą ciekawość wśród oglądających wzbudził pokaz opatrywania ran. Dziewczęta z klasy VI fachowo zakładały opatrunki na skaleczenia swoich koleżanek. Demonstrowały pozycję bezpieczną poszkodowanego, a także ułożenie osoby, która zemdlała. Wyjaśniły, co należy zrobić, gdy osoba chora na cukrzycę straci przytomność z powodu niedocukrzenia organizmu.   Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli film, promujący zdrowy i aktywny tryb życia, a także zasady właściwego odżywiania. Przestrzeżono przed niewłaściwą dietą, która najpierw może doprowadzić do otyłości, a potem do różnego rodzaju schorzeń. W kolejnym punkcie programu, dziewczęta, uczęszczające na zajęcia gimnastyki artystycznej, przedstawiły niesamowity,  pełen gracji układ taneczno-gimnastyczno z elementami akrobatyki. Na koniec tego pełnego atrakcji dnia podsumowano konkurs recytatorski utworów Juliana Tuwima. Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

• Nikodem Papierowski - kl. „0”
  • Amelia Chmielewska,  Magdalena Grzywacz , Kinga Landmesser– kl. I
  • Kacper Hapka – kl. II
  • Kinga Landmesser, Karolina Spychalska – kl. III
  • Maja Leper, Paulina Peplińska – kl. IV
  • Oliwia Słomińska, Oliwia Biernacka, Małgorzata Grzywacz, Kinga Lewandowska, Patrycja Sabiniarz – kl. V
  • Martyna Engler, Agnieszka Chabowska, Martyna Górnowicz – kl. VI

Wszystkim dzieciom w dniu ich święta życzymy wszystkiego najlepszego, uśmiechu na co dzień i wiele pozytywnej energii.

Zdjęcia: Marta Węsierska

Zdjęcia >>