Jak szybko mijają chwile, jak szybko mija czas…

Utworzono dnia 01.07.2017

23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Podstawowej w Gotelpiu. Uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, nauczycielami i panią dyrektor zebrali się w wielkiej sali naszej szkoły. Tutaj najpilniejsi i najpracowitsi odebrali z rąk przewodniczącej rady rodziców pani Alicji Czapiewskiej nagrody. Najwyższe wyniki nauczania uzyskali:

• Martyna Górnowicz – średnia: 5,83, kl. VI
  • Kinga Lewandowska – średnia: 5,69, kl. V
  • Michał Sabiniarz – średnia: 5, 63, kl. V
  • Tomasz Czapiewski – średnia: 5,17, kl. IV
  • Paulina Peplińska – średnia: 5,17, kl. IV
  • Julia Żywicka – średnia: 5,11, kl. VI
  • Maja Leper – średnia: 5,08, kl. IV
  • Karolina Burandt – średnia: 5, 08, kl. IV
  • Julia Żychska – średnia: 5,06, kl. VI
  • Jakub Mollin średnia:  5, kl. VI
  • Justyna Kiżewska – średnia: 4,83, kl. IV
  • Oliwia Słomińska – średnia: 4,77, kl. V
  • Olga Polasik – średnia: 4,75, kl. IV

Z klas „0” – III nagrodę otrzymali następujący uczniowie: Maja Węsierska, Lena Szefler, Nikodem Papierowski, Amelia Chmielewska, Magdalena Grzywacz, Kinga Landmesser, Mateusz Andrzejewski, Tomasz Cyrankiewicz, Kacper Hapka, Julita Ramczykowska, Karolina Landmesser, Julia Słomińska, Karolina Spychalska oraz Emilia Żywicka.

Później rozdano nagrody za zbieranie nakrętek dla Marcina, pracę w bibliotece i za aktywność czytelniczą.

Po części oficjalnej przyszedł czas na program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy V. Złożyły się na niego humoreski o tematyce szkolnej i piosenki. A potem …nadszedł moment, o którym, we wrześniu 2016 roku, nikt nawet nie pomyślał. Pani Urszula Kubica zdecydowała się odejść na emeryturę. Dla niej uczniowie przygotowali piękny, bardzo wzruszający występ, dziękując w ten sposób za serce i przekazaną mądrość. No i…polały się łzy. Każdy w myślach z rozrzewnieniem wspominał wspólne lata spędzone w murach naszej szkoły, gdyż pani Ula przepracowała tu, w Gotelpiu 38 lat. To sporo czasu. Przez ten okres dała się poznać jako życzliwa koleżanka i doskonały pedagog, który posiada to „coś” i potrafi dotrzeć do każdego ucznia. Pani Urszula nauczyła czytać, pisać i liczyć wielu. Do jej klasy zaczęły już uczęszczać wnuczęta jej byłych uczniów.

Pani Urszulo! Życzymy Ci wszystkiego najlepszego i nie zapominaj o nas, zapraszamy do szkoły, tym razem w odwiedziny. Mamy nadzieję, że również będziesz nas miło wspominała.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Utworzono dnia 01.07.2017, 19:25