Utworzono dnia 17.10.2017

Czyżby miały nastąpić zmiany w gotelpskiej podstawówce?

W dniu 12 października w Szkole Podstawowej w Gotelpiu odbyło się osobliwe posiedzenie Rady Pedagogicznej, podczas którego zaproponowano wprowadzenie szeregu zmian. Przewodnicząca posiedzenia, Kinga z kl. VI, poddała dyskusji postulaty zgłoszone przez uczniów. Domagano się przede wszystkim likwidacji jedynek, skrócenia czasu lekcji i wydłużenia przerw. Kiedy zakończono reformowanie szkoły w Gotelpiu, przyszedł czas na ocenę pracujących w niej nauczycieli. Pełne humoru teksty  przeplatały piosenki w wykonaniu szóstoklasistek.

Druga część uroczystości została poświęcona pani Teresie Zblewskiej i panu Brunonowi Kaszubowskiemu. To kolejni pracownicy szkoły w Gotelpiu, którzy odchodzą na emeryturę.

- Są pierwszymi osobami, które uczniowie spotykają po wejściu do szkoły i ostatnimi, z którymi się żegnają, wychodząc. O sobie mówią, że są od tego, żeby służyć dzieciom pomocą - tak widzą  panią Teresę i pana Bronka uczniowie.

Pani Tereso i Panie Brunonie! Życzymy Wam wszystkiego najlepszego na tej zasłużonej emeryturze. Nie zapomnijcie o nas! Zapraszamy do szkoły, tym razem w odwiedziny. Mamy nadzieję, że będziecie nas miło wspominać.

Zdjęcia: Marta Węsierska

DEN