Akcja Lato! – Wakacje z profilaktyką. Półkolonie w Szkole Podstawowej w Gotelpiu.

Utworzono dnia 01.07.2017

Od poniedziałku, 26 czerwca trzydzieścioro sześcioro uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gotelpiu uczestniczyło w półkoloniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Mieszkańców Sołectwa Gotelp: „Wszyscy Razem” i pracowników Szkoły Podstawowej w Gotelpiu. Całe przedsięwzięcie dofinansował Urząd Miejski w Czersku. Nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni swoją pracę świadczyli w ramach wolontariatu. Hasło przewodnie tegorocznych półkolonii to: „W trzeźwym ciele, zdrowy duch”. Takie profilaktyczne działania są podejmowane przez społeczność lokalną już od kilku lat.                          Pierwszy dzień półkolonii zaczął się od zabaw integracyjnych oraz dramy, przedstawiającej właściwe relacje rodzinne. We wtorek „Trzeźwa dusza nad wodę rusza”, więc koloniści wraz ze swoimi opiekunami udali się na Basen Sportowy w Człuchowie, a potem do „Mini Zoo”. Kolejny dzień obfitował w treści terapeutyczne połączone z grami i zabawami na świeżym powietrzu. Socjoterapeutka uczyła, jak grzecznie, spokojnie, ale stanowczo powiedzieć „nie” , a także w jaki sposób przedstawić swój punkt widzenia, który jest inny niż pozostałych uczestników rozmowy, no i jak uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Na koniec dnia rozstrzygnięto konkurs plastyczny: „Używkom umiem powiedzieć – NIE!”. W czwartek uczestnicy półkolonii pojechali do kina w Tczewie i obejrzeli film pt. „Auta3”. Mądry film o przemijaniu, na które, nawet w świecie pstrokatych i rozgadanych wyścigówek, nie ma lekarstwa. Utytułowany rajdowy mistrz, Zygzak McQueen, staje w szranki z agresywnym pretendentem, Jacksonem Sztormem. Jednego cechuje mądrość i doświadczenie, a drugiego nowoczesne technologie. Mamy tu zderzenie tradycji z nowoczesnością. Film skończył się nauką dla wszystkich, aby mierzyć siły na zamiary i czerpać jak najwięcej umiejętności i wiadomości od starszego, bardziej doświadczonego pokolenia i nie odrzucać tej mądrości, którą chcą nam inni przekazać. Każdy dzień półkolonii obfitował w różne niespodzianki. Ale wszystko co dobre, też się kończy. „Człowiek potrzebuje człowieka, aby być człowiekiem” słowa Johannesa Bechera stały się myślą przewodnią  ostatniego dnia półkolonii, więc cieszmy się, że są wokół nas inni, że mamy przyjaciół, na których możemy liczyć i pomagajmy sobie wzajemnie,  współdziałajmy. Pod koniec dnia podsumowano punkty zdobyte przez poszczególnych uczniów w różnych konkursach i wręczono pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Wszystkim tym, dzięki którym nasze dzieci mogły tak miło i przyjemnie spędzić czas, serdecznie dziękujemy!

Półkolonie 2017

Utworzono dnia 01.07.2017, 19:37