A w górach, mimo wiosny, zima…

Utworzono dnia 15.05.2017

Wczesnym, wiosennym rankiem, 19.04.2017 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gotelpiu pod opieką swych wychowawców wyruszyli w podróż na południe Polski. Przygotowywali się do niej już od października poprzedniego roku, gdyż wtedy ją zaplanowano. Cieszyły się, że ich marzenia w końcu się spełnią. W wyjeździe wzięło udział 41 osób. Byli to uczniowie z kl. IV, V i VI. Autokarem z „Karczmy pod Lipami” kierował pan Krzysztof. Znakomity kierowcy, który zawiózł wszystkich bezpiecznie w zasypane śniegiem Tatry. Należą mu się wyrazy uznania, ponieważ warunki drogowe były wyjątkowo trudne. Południe Polski przywitało wycieczkowiczów prawdziwą zimą. Już, kiedy zbliżali się do Częstochowy, mogli podziwiać prawdziwie bajeczne krajobrazy. Wszystko zasypane śniegiem. Uroku temu widokowi dodawały kwitnące tulipany, których główki wystawały spod śniegu. Jednak najbardziej zachwycił dzieci widok gór obsypanych białym puchem. Dopiero teraz przekonały się, jak może wyglądać prawdziwa zima. Wędrówka zaśnieżoną Doliną Kościeliską, w której przygrzewało  wiosenne słonko, na pewno na długo pozostanie w pamięci młodych turystów. Niesamowitą atrakcją był także wjazd na Gubałówkę, skąd można było podziwiać przepiękną panoramę Tatr. Dzieci dowiedziały się także, jak niebezpieczne mogą być góry i co oznacza „zagrożenie lawinowe”. W kolejny dzień wycieczki dotarły do Krakowa i Wieliczki. Wawel i jego okolice, to naprawdę kawał historii naszego kraju. Tym razem mogły same zobaczyć, jak wygląda to, co do tej pory oglądały tylko na ilustracjach. Ale Wawel to nie jedyna atrakcja tego dnia. Z Krakowa pociągiem wycieczkowicze pojechali do Wieliczki, gdzie zwiedzili osobliwą kopalnię soli. To, że znaleźli się 110 metrów pod ziemią, było niezwykłym doświadczeniem. Przez wszystkie dni pobytu na południu uczniowie mieszkali w pensjonacie w Poroninie, gdzie mieli okazję poznać kulturę góralską. Gospodarz gościł ich z niezwykłą życzliwością. Ten wyjazd na pewno na długo zapadnie w pamięci uczniów ze szkoły w Gotelpiu.

galeria zdjęć >>